SOTY 2016 aikataulu ja esiintymisjärjestys

Tanssi voi hyvin ja elää vahvasti Suomessa. SOTY:ssä tänä vuonna onkin ennätysmäärä osallistujia! Mm. pienryhmissä viime vuoden 40 ryhmän ennätys kasvoi nyt yli 60 tanssiryhmään. Samoin ensimmäistä kertaa järjestettävä Juniors Of The Year -sarja on yllättänyt suurella suosiollaan. Luvassa onkin todella upea päivä kotimaiselle tanssille.

Viime vuodesta osallistujamäärä kasvoi miltei 30% ja nyt näyttää siltä, että joudumme siis aikaistamaan aikatauluja melko reippaasti. Samoin pukuhuonetiloissa saattaa olla hieman ahdasta, joten toivomme kaikilta tanssijoilta, vanhemmilta sekä koreografeilta myös pitkäjänteisyyttä ja joustavuutta.

Huomatkaa että nyt kulttuuritalon ensimmäiseen kerrokseen rakennetaan esiintymistila, jossa Student Teams-ryhmät tanssivat nyt samaan aikaan kuin päälavalla, jotta saamme aikataulullisesti päivän sujumaan.

Katsojaliput menevät hyvää vauhtia ja ovelta ei välttämättä saa enää lippuja. Kannattaa siis ostaa ennakkoon osoitteesta www.lippu.fi

AIKATAULU:

8:30 – 18:30 tanssiryhmien ilmoittautuminen (tule viimeistään tuntia ennen oman sarjan alkamista)

STUDENT TEAMS STAGE (1.krs)

12:00 – 13:00 Student teams

PÄÄSALI

10:00 – 10:40 Adults of the Year (suora finaali)
10:40 – 12:00 Juniors of the Year (suora finaali)
12:00 – 12:30 Tauko
12:30 – 17:30 Small Group of the year semifinaalit(pienryhmät)
17:30 – 19:30 Formation Of The Year semifinaalit(muodostelmat)
19:30 – 20:15 finaalit (Formation ja Small Group)
20:30 – 22:30 Latin Show Of The Year finaalit

Aikataulut löytyy myös aina täältä:
www.dance.fi/aikataulu

SOTY:n tanssikurssien aikataulut löydät täältä:
https://www.facebook.com/events/587668474739884/

Tapahtuman face, josta kaikki infot:
https://www.facebook.com/events/1549764078648530/

Tapahtuman kuvat ja videot tulevat seuraavaan osoitteeseen:
https://www.facebook.com/Tanssikoulu.Dance.fi/?fref=ts

Kuvia ja videoita myös Instagramissa ja Snapchatissä, laita hakuun: sievasieva

Esiintymisjärjestys:

STUDENT TEAMS

1 Soisalo-Opiston Tanssikoulu Dancehall Fusion V
2 Dance.fi Vogue alkeet
3 Rascalz Jr. EK
4 Glitta Dance.fi
5 Archers
6 ToeStar Rockers
7 KetoKids – PoppariBileeeeeeet!
8 Dance.fi HipHop (Unnan)
9 Tanssistudio Sahrami Shake it
10 Spiraalit
11 POWWW!
12 Dance.fi Dancehall EK
13 Las Reinas Locas
14 Team Ferrari Reggaeton
15 Safiirit – Tanssikoulu Ketonen
16 JJ-Street
17 Hold Up Dance.fi
18 Reggaeton Crew
19 HELSINGIN TASNSSIOPISTON STREETWORKERS
20 Sun Tanssistudio

ADULTS OF THE YEAR

1 RAW
2 DCA MTR
3 Delany – The Royal Wannabeez
4 DCA Encore Septem
5 Tanssiva Porvoo
6 Sprainz
7 Black Widows
8 Tanssiryhmä Ääretön
9 Sprainz XO
10 Dca UG CREW

JUNIORS OF THE YEAR

1 Team Factory
2 StepUp street KO lapset – Äitienpäivätaululaulu <3
3 Wild Roses
4 Bleikkaritiimi
5 StepUp Show KO lapset
6 Estrada Dance Lapset
7 VKTY Voca jr.
8 Energy To Burn – Tanssin vaikka osaan
9 Rugratz
10 Primeakatemia-minit – Kuun kääntöpuoli
11 Just Jamming
12 DCA Karhukopla
13 Team Break Out – Mikset tahdo olla mun kaa
14 DCA x SUPREME
15 Primedance-juniors – End of Laughs
16 KETO Ullakolle unohtuneet
17 Rascalz jr
18 Estrada Dance Juniors
19 DanceTeam Rusko – Kissaa ja hiirtä
20 But first… Let me take a Selfie
21 Satelliitit – Graffiti girls
22 StepUp SKO lapset
23 Primenaperot – Läksypiiri

SMALL GROUP OF THE YEAR

1 JazzAttack-Duende/Helsingin tanssiopisto
2 Razzmatazz 04 ek
3 Primeakatemia EK-nuoret – Irti! – Prison of desicion
4 Drop of Blood, Please
5 Emeries
6 Sistahood
7 VKTY Volume
8 AK Assassins
9 Dance Up III
10 Ainokaiset
11 Seastar juniors
12 Volonte – Sateen jälkeen
13 ToeStar Wackalicious Voguers
14 Aamukaste
15 Dance Group Etnica
16 Falling Leaves
17 Keto Dancers – Mean girls
18 Feminavis
19 Illuusio
20 Street Force
21 CMC Street Nuoret
22 HC crew
23 Supernova
24 Masch
25 The Dancehall Queen Team by Bubblin’Moves
26 STVRDUST
27 High Society – For The Fame
28 Rumble Squad
29 excess vir
30 The Freak Show
31 Sprainz XS
32 Elan Ensemble
33 Fuusio
34 HELSINGIN TASNSSIOPISTO – SPACEHALL
35 Soisalo Tanssikoulu Street Group
36 2paCrew
37 Rascalz IV
38 Smaragdit
39 Prizon wives
40 Sunshine girls – Friends Forever
41 SiévavéiS
42 On Fleek
43 Primedance-juniors – Puhdistus
44 Dance Up II
45 Dance Actions Spruce
46 Bellatrix
47 Skiretit
48 Jotain pientä
49 Razzmatazz Junnu EK 2
50 The Dancehall Factor by Bubblin’ Moves
51 Wait for it Crew
52 DCA teens
53 ZELEA
54 Razzmatazz junnu ek1
55 Parasite Flower
56 Estrada Dance Adults
57 HC Hophippers
58 StepUp Toga Pura
59 Dance.fi Vogue EK
60 Studio Move EK-2
61 Energy To Burn – Paardit oli Parhaat!!!
62 Primedancers – Läpi

FORMATION OF THE YEAR

1 LTI Crew
2 DA Spovers – Rolling in the Deep
3 JazzAttack/Helsingin tanssiopisto
4 Dance.fi Show Posse – Jalkojeni alta
5 Pelastuneet
6 Unitas – Linnuntietä
7 Zinet
8 Tanssikeskus Footlight – Lumottu metsä
9 Yu, Jin, Rei
10 DCA Encore – Tahtomattani
11 HELSINGIN TANSSIOPISTO: TALONVALTAAJAT
12 Dca Plastic Voguers
13 VKTY Voca
14 Dance.fi Street Posse – 20 000 Hz
15 Tanssikeskus Footlight Juniorit
16 HELSINGIN TANSSIOPISTO, Dancehalic – Dance n Be rebel
17 Tillsammans- GGF Dans
18 JJ-Street „ART“
19 DCA Street Crew – ”Where’s Waldo?
20 Shake a Difference!
21 Vaskivuoren tanssilukio – Trust
22 Artimals
23 TFC
24 HELSINGIN TANSSIOPISTO, WE LOOVE HOUSE/
25 JJ-Street „Now I See“
26 Joensuun Tanssiopisto
27 JJ-STREET VOGUE

LATIN SHOW OF THE YEAR

1 Chicas de Estrada
2 Pink Diamonds
3 Latin Bufandas / Bang Bang
4 DA Latin Juniors – Colourful Junglebirds
5 Las CHICAS
6 Latin attitude
7 Danza Sueño
8 ChicatZillaz
9 Latin Zapatos / La Mordidita
10 La Rakata
11 Dancing Diamonds
12 Move Crew – Souls Playground
13 DD dance N.L.A Latino / Ansku Bergström´s girls
14 Latin Actions – Daydreamers
15 Dance.fi Latin EK
16 Latin Chicas / Unstoppable
17 Grupo Tambor
18 Golden Glow
19 Etnica Juniors
20 DanceNow Latin Dancers
21 GirlFusion – G.I Army
22 Reggaeton EK
23 Las Divas de Tambor
24 CityChiquitas – Haaskalinnut – The Vultures
25 Reggaeton De Estrada

Vastaa