”Tanssi on lahja. Ystävyyksien ja uusien tuttavuuksien lahja”.
Olemme järjestäneet vuodesta 2004 asti tanssitapahtumia, vähintään 3-4 kappaletta vuodessa. Nyt kymmenessä vuodessa, järjestettyjä jameja onkin kerääntynyt lähemmäs 40 tapahtumaa. Mukana myös suurtapahtumia, kuten eri lajien SM-kisoja. Tämän lisäksi olemme kiertäneet reppu selässä sadoissa tapahtumissa, myös kaikissa kovimmissa ja kuuluisimmissa kisoissa ympäri maailmaa.
Viimeviikkoinen Flowwin Johannan sekä HHR staffin järjestämät Hip Hop Renessanssi-festarit olivat ehkä kuitenkin kaikista kivoimmat, inspiroivimmat, hauskimmat ja samalla jännittävimmät festarit ikinä.
Missä muualla voi nähdä tapahtuman oman pop-up kahvilan vastaleivottuja pullineen, sielukasta live-folkkia, välillä saattaa tulla uimatauko kesken jamien, tanssitunteja (Vogue, Hiphop, Siéva, katutanssin opettajakoulutus), uusia kavereita, grillausta, mökkeilyä ja vaikka mitä. Tanssikisat ja esitykset olivat niin koskettavia ja tanssijat rohkeita, että kyyneleet tulivat monien katsojien silmiin. Tanssijoita oli mukana Helsingistä, Varkaudesta, Tampereelta, Jyväskylästä, Savonlinnasta, Vaasasta ja Oulusta.
Tulisipa jo ensi kesä, luvassa jälleen kiertue sekä päätapahtuma, taas uudessa kaupungissa ja vesipuistossa 🙂
Katso alta Kari Voutilaisen editoima video meiningeistä, koko viikonlopun tunnelmia on täysin mahdotonta saada narulle, mutta tässä jotain 🙂